OKM seuratuki ja seurakoordinaattorin paikka avoinna!

6.6.2022

Tampereen Kisatoverit ry on hakenut Opetus- ja kulttuuriministeriöltä seuratukea seurakoordinaattorin palkkaukseen. Tampereen Kisatoverien kaksivuotisen hankkeen ensimmäiselle vuodelle tukea myönnettiin 17 000 euroa. Tuella palkattava seurakoordinaattori tulee toimimaan seuran urheilutoiminnan lajiyhteyshenkilönä, joka toimisi tiiviisti kaikkien seuran lajien tukena ja tarpeiden mukaisesti. Palkkaushankkeen tavoitteena on jäsenmäärän ja uusien harrastusryhmien lisääminen, jäsenpalvelujen kehittäminen ja vapaaehtoisten toimihenkilöiden työtaakan keventäminen.

Seurakoordinaattoria haetaan avoimella työnhakuilmoituksella: https://tyomarkkinatori.fi/henkiloasiakkaat/avoimet-tyopaikat/7d05036d-aff5-4ecb-b039-b50f57689ec9/fi

Haku on avoinna ja paikka täytetään sopivan henkilön löydyttyä. 

Lisätietoja: puheenjohtaja Jouni Mäenpää, puh. 0405504647, arkisin klo 12-16.